WordPress weboldal készítés, webáruház készítés

Wordpress weboldal készítés bemutatkozó és SEO célra

WordPress weboldalt szeretnél? WordPress weboldal készítés, keresőoptimalizálás rövid határidővel. Többezer design sablonból választhatsz.

Tartalomjegyzék

Egy céges weboldal létrehozása vagy egy webshop készítés komoly feladat minden vállalkozás életében. A WordPress nyílt forráskódú tartalomkezelő (CMS) rendszere költséghatékony megoldás egy üzleti weboldalhoz. Könnyen kezelhető, a szerkesztés könnyen megtalálható. Ha WordPress alapú weboldalt szeretnél, a weboldaladat programozói tudás nélkül is elkészítheted.

A WordPress üzenete ugyan az, hogy „pár kattintással” elkészítheted a honlapod, de ha professzionális megjelenést szeretnél, ahhoz azért szakértelem és idő is kell.

Hogyan készítsd el WordPress weboldalad?

Nézzük, hogy megy a WordPress weboldal készítés lépésről lépésre. Az alábbi útmutató összefoglalja a WP weboldal készítés lépéseit.

  1. Domain név és tárhely választás
  2. WordPress telepítése
  3. Bővítmények kiválasztása és telepítése
  4. Sablon választás és telepítés
  5. Menü létrehozása
  6. Tartalom feltöltés
  7. Keresőoptimalizálás

Hogyan válasszak domain nevet és tárhelyet?

Az első lépés a domain név és megfelelő tárhely kiválasztása. A domain az a webcím, amelyen az oldalad elérhető lesz, míg a tárhely (szerver) futtatási környezetet biztosít a WordPress tartalomkezelő rendszer számára.

Fontos, hogy nézz utána a tárhely szolgáltatónak! A tárhelyek azonban nem csak a méretben, hanem biztonságban és sebességben is jelentős különbségeket mutathatnak. A szolgáltatók ügyfélszolgálata is lehet kiváló, de csapnivaló is. Nem mindegy, ha egy beállítás előtt napokat kell várnod a szolgáltatód részéről.

Sok szolgáltató kínál domaint és tárhely szolgáltatást egyben. Ügyelj arra, hogy olyan tárhelyet válassz, amelyik WordPress kompatibilis.

Kattints ide, ha bővebb információt szeretnél a domain név vagy a tárhely választásról!

WordPress telepítése

Miután kiválasztottad a domain nevet és a tárhely szolgáltatót, már csak a WordPresst kell telepíteni. Vannak olyan tárhelyek, amelyek automatikusan elvégzik a szoftver telepítését. Ha nem, akkor a tárhely cPanel-je segítségével kell elvégezni. Maga a CMS egy zip fájlban tölthető le innen. Ezt kicsomagolva kell feltölteni a WordPress-t a tárhelyre, és utána elindítani a valóban rendkívül egyszerű telepítőt.

Hogyan állítsd be a WordPress-t?

A WordPress honlapkészítés első lépéseként érdemes elvégezni az alapvető beállításokat a Beállítások admin menüpontok. Ezek a következők:

  1. Alapvető weboldalinformációk:
    Az „Általános” beállításokban ad meg a weboldal nevét és leírását. Ezek az információk megjelennek a weboldalon és a keresőmotorokban is.
  2. Állandó hivatkozások:
     Az „Állandó hivatkozások” beállításokban meg tudod határozni, hogyan jelenjenek meg a weboldal URL-jei. Általában érdemes a „Bejegyzés címe” lehetőséget választani, hogy a URL-ek érthetők és keresőbarátak legyenek.
  3. Hozzászólás beállítások:
     Az „Beszélgetés” beállításokban lehetőség van engedélyezni vagy letiltani a hozzászólásokat a bejegyzéseken, valamint beállítani a hozzászólások moderálását és engedélyezését.
  4. Statikus kezdőoldal:
    Alapértelmezetten a WordPress a legújabb bejegyzések listáját jeleníti meg a kezdőoldalon. Ha szeretnél egy meghatározott oldalt beállítani főoldalnak, akkor ezt az „Beállítások/Olvasás” pontban teheted meg.
  5. Felhasználói hozzáférés és beállítások:
    A „Felhasználók” menü alatt lehetőség van új felhasználói fiókok létrehozására, meglévők szerkesztésére és különböző szerepkörök (adminisztrátor, szerkesztő, szerző stb.) hozzárendelésére.

Ami a WordPress weboldalt használhatóvá teszi: bővítmény (plugin)

A WordPress tartalomkezelő rendszer csak egy alapot ad. Létrehozhatsz oldalakat, és tudod szerkeszteni is azokat. Blogbejegyzéseket írhatsz a WordPress segítségével.

Ahhoz azonban, hogy ebből működő WordPress honlapot készíts, több kiegészítő WordPress bővítmény (plugin) szükséges (és persze sok-sok tartalom). A WP alaprendszer bővíthető, és ezek a bővítmények biztosítják a WordPress honlap funkcióit. Ilyenek lehetnek

  1. kapcsolati űrlap,
  2. időpont foglaló
  3. egy komplett webáruház
  4. webdesign sablon
  5. Google Analytics támogatás
  6. stb.

A bővítmények hozzáadása egyszerű: a WordPress oldalon belül tudsz keresni közöttük, és automatikusan telepítheted és aktiválhatod is azokat. Ezután már csak be kell állítani és használhatod is.

Hogyan válassz bővítményt? WordPress bővítmények használata.

A WordPress weboldalakat a bővítmények tették népszerűvé. Napjainkban több mint 60.000 darab tölthető le. Egy része ingyenes, van viszont amiért fizetned kell. A legtöbb WordPress plugin elérhető ingyenes és Pro változatban. Ez utóbbiaknak általában éves díja van, cserébe több szolgáltatást nyújtanak.

A fejlesztők folyamatosan frissítik a bővítményeket, amelyek állapotát az admin felületen ellenőrizheted, és a frissítést is el tudod végezni.

A bővítmények közül az egyik legfontosabb a webdesignért felelős sablon.

Válassz megfelelő WordPress sablont. A sablon (theme) jelentősége

A WordPress sablonokat témáknak (theme) nevezik. Három főbb változata van:

  • ingyen sablonok
  • előre elkészített sablonok
    ezek általában 20-50 Euróba kerülnek. Felhasználói élmény szempontjából ezek között nagy szórás lehet.
  • egyedi, saját igényeidre szabott WordPress sablon.
    az egyedi sablon fejlesztése a legdrágább, de garantált, hogy a honlapod nem fog szembe jönni veled sehol az interneten. Fontos, hogy hozzáértő fejlesztőt válassz a design elkészítésére.

A kész sablonok egyik előnye, hogy nem kell minden egyes apró részletet neked kitalálnod a honlap megjelenésében. A kész sablonokkal kezdők is elboldogulnak, legfeljebb a céged logóját és jelmondatát kell elhelyezni benne. Több ezer ilyen webdesign érhető el, a te  feladatot csak az, hogy kiválaszd, azt a sablont, amely illik az oldal stílusához és céljaihoz.

Reszponzív sablon

Alapkövetelmény, hogy a webdesign reszponzív legyen, vagyis alkalmazkodjon a különböző képernyő felbontásokhoz (mobiltelefon, tablet, PC, laptop).

A sablon ezen felül azt is befolyásolja, hogy a weboldalad mennyire keresőbarát, vagyis hogy milyen helyet érsz el a Google listáján. Fontos pl. hogy a címek H1 formázásúak legyenek, gyors legyen a betöltési sebesség, stb.

A sablonok fontos kiegészítői az úgynevezett box editorok, vagy Oldal Építők (Page Builder). Ezek közül a két legnépszerűbb az Elementor és a Divi honlapszerkesztő.

Kattints ide, ha szeretnél bővebben olvasni a mobil kompatibilis WordPress sablonokról.

Keresőoptimalizálás

A keresőoptimalizálás (SEO) olyan technikák összessége, amelyek segítenek abban, hogy az oldalad jobb helyet érjen el a Google találati listáján. Az erre a célra készült pluginok (Rank Math, Yoast SEO, All in one SEO, stb.) segítségével könnyen beállíthatsz kulcsszavakat, title tagokat és meta leírásokat.

A WordPress keresőoptimalizálásról ide kattintva olvashatsz részletesebben.

Mire használhatjuk az oldalakat, mire jók a bejegyzések?

A WordPress weboldalakon alaphelyzetben két fő típusú tartalom található: oldalak és bejegyzések. Mindkettőnek megvan a maga szerepe és haszna a tartalomkezelésben.

Oldalak:

  • Állandó tartalmat jelentenek a weboldalon, amelyek nem változnak gyakran (Főoldal, szolgáltatások leírása,  Rólunk vagy Kapcsolat oldal, landing oldalak, stb.).
  • A weboldal struktúráját és főbb tartalmi területeit képviselik.
  • Általában megjelennek a weboldal főmenüjében is.
  • Alaphelyzetben nincs címkézési lehetőségük vagy kategóriájuk.

Bejegyzések:

  • A friss tartalmat jelentenek, amelyek időrendi sorrendben jelennek meg (hírek, cikkek, blogbejegyzések stb.)
  • Megadhatók hozzájuk címkék és kategóriák, amelyek segítenek a tartalmak csoportosításában és rendezésében.
  • A általában weboldal blogfolyamában jelennek meg időrendi sorrendben.
  • Általában nem jelennek meg a weboldal főmenüjében.

Woocommerce webshop készítés (WordPress webáruház készítés)

A WordPress bővítmények között webshopok is találhatók. Ezek lehetőséget adnak a WordPress alapokon komplett webáruházat üzemeltetni. Így tudod a terméked online értékesíteni. A legnépszerűbb WordPress webshop bővítmény a Woocommerce.

A WordPress webáruház készítésről ide kattintva olvashatsz bővebben.

WordPress weboldal készítés hatékonyan

A WordPress kiváló választás üzleti weboldal készítésre. Annak érdekében azonban, hogy a honlapod méltóan képviselhesse a céged, szükség van egy a WordPress kezelésében és az online marketing területén egyaránt jártas szakember segítségére. Egy ilyen szakember odafigyel a weboldalad minden apró részletére, és segít a vállalkozásodnak az internetes megjelenés javításában.

Ha Te is szeretnél WordPress weboldalt a cégednek, fordulj hozzánk bizalommal!

Cégünk szakértő segítséget nyújt a WordPress weboldalad elkészítésében és annak keresőoptimalizálásában is.

WordPress céges weboldal készítés árak

Az alábbi árak irányárak, ezeket az összeállításokat kérik a leggyakrabban a hozzánk forduló cégek.

Wodpress honlapkészítés Budakeszi patika részére

Bemutatkozó honlap

Ideális szolgáltatások, referenciák ismertetésére
1000 Euró
Legnépszerűbb
Weboldal karbantartás árak

Prémium SEO csomag

Mindaz, ami a bemutatkozó csomagban + alap SEO
2000 Euró
Webshop készítés csomag

Webshop csomag

Wordpress-Woocommerce webshop optimalizálva
3000 Euró

Ezek az alapösszeállítások igény szerint különböző egyedi funkciókkal bővíthetők.

Minden csomagban benne van egy két órás tanácsadás, amelynek célja, hogy felmérjük a pontos igényeid, illetve hogy meg tudjuk mutatni a rendelkezésre álló lehetőségek előnyeit és hátrányait.

Mennyi idő alatt készül el egy egyedi WordPress weblap?

A WordPress weblap készítés ideje függ az általad igényelt funkcióktól.

Bemutatkozó oldalakat rövid határidővel, 1-2 hét alatt is el tudunk készíteni, ha megvan hozzá a megfelelő tartalom (szövegek, képek, logók, grafikák, stb.).

Egy optimalizált weboldal készítése ennél általában jóval hosszabb időt igényel, általában 4-8 hét alatt készül el. A keresőoptimalizált honlap készítés során ugyanis szükség van kulcsszó kutatásra, szövegírásra.

Kérdésed van? Fordulj hozzánk bizalommal!

Elérhetőségeink

Kérdésed van?

Hívj minket most!

Komáromi Zsombor online marketing szakértő, wordpress szakértő

Komáromi Zsombor

SEO specialista, WordPress designer

NE HÍVJ
ha a céged:

  • erotikus termékeket
  • alkoholt
  • kábítószert
  • dohányárút
  • sertéshúst
  • biztosítást
  • hitelt

értékesít,

  • tetoválással
  • szerencsejátékokkal
  • pénzügyi tanácsadással

foglalkozik.

Legújabb cikkjeink