Sok cégtulajdonos szeretne bérelhető webáruházat. Ismerd meg mit mond a SEO szakértő Magyarország két legelterjedtebb bérelhető webshopjáról: UNAS és Shoprenter vélemények a szakembertől.
Tartalomjegyzék
UNAS vagy Shoprenter webáruházak?
Nehéz dönteni, hogy Shoprenter vagy Unas webshop motort válassz az online értékesítéshez. A dolgot bonyolítja, hogy a harmadik alternatíva egy egyedi fejlesztésű webáruház lehet.
Tapasztalataink szerint érdemesebb bérelni webáruházat, mint sajátot készíttetni.
A sikeres webshop működéshez szükséges funkciókat mindkét magyar bérelhető webáruház rendszer biztosítja.
Viszont: a bérelt webáruház elindítása is nagyon-nagyon sok munkával jár. Olyannyira, hogy mi magunk is vállalunk Shoprenter és UNAS webáruház készítést. Segítségünkkel a webáruház készítés ideje jelentősen lerövidül, a webáruházad akár egy hónap alatt indítható.
Mindkét bérelhető webshop motor esetében megoldható a következő rendszerekkel való gyors összekötés:
- Google Ads
- Google Search Console
- Google Analytics
- Facebook Pixel beillesztés
- Árösszehasonlító oldalak (Árukereső és Árgép)
- Affiliate és Dropshipping rendszerek
Az admin felület mindkét webáruház motor esetén jól áttekinthető. Arra azonban fel kell készülni, hogy az egyedi funkciókkal való bővítés az UNAS és a Shoprenter esetében is nagyon drága.
Shopify webáruház: külföldre előnyösebb lehet
Ha angol nyelvterületen, vagy általában külföldön akarsz értékesíteni, előnyösebb lehet a Shopify webáruház használata. További részletekért kattints ide!
Shoprenter vs UNAS csomagok és árak
A bérelhető webáruház előnyei és hátrányai
Egy bérelhető webáruház havi 5.000-40.000 forintba kerül. Egy olyan saját webáruház, ami ugyanazt tudja mint a bérelt, még legdrágább csomag éves díjánál is drágább.
Egy kis matek után kijön, hogy: „Igaz, hogy az elején olcsóbb, de 3-4 év múlva már többe kerül a bérlés, mint a saját!”
Ez igaz lenne, ha nem jönne be a következő 5 évben legalább 20 olyan új funkció, amelynek a leprogramozása a saját oldalba súlyos további százezrekbe kerül.
Ráadásul a saját webáruháznak is vannak költségei. Bérelned kell a domaint és a tárhelyet. A szoftvert frissíteni kell. Ha fejlesztéseket akarsz bele, az is pénzbe kerül. Általában a bérelt áruház hosszabb távon is olcsóbb megoldás, mint a saját.
A bérelt webáruház esetén ráadásul nem az elején kell egyben befizetni a pénzt, ami nagy előny. Ezt a pénzt marketingbe, hirdetésbe, keresőoptimalizálásba tudod fektetni, ami bevételt hoz, vagyis (jó esetben) több pénzt!
Magyarországon két nagyobb szolgáltatótól érdemes webáruházat bérelni: az Unastól vagy a Shoprentertől. Keresőoptimalizálás szempontjából mindkét szoftver megfelelő, megvannak bennük azok a technikai feltételek, amelyek SEO szempontból fontosak.
Az UNAS webáruházak esetén a sablonok testreszabása nagyon bonyolult. Komolyabb html és css ismeretek nélkül nem fogsz boldogulni vele. A Shoprenter téma beállításait magán az adminisztrációs felületen egyszerűbben elvégezheted.
Unas és Shoprenter webáruház bankkártyás fizetési lehetőségek
A Shoprenter és az UNAS webshopot is sokféle fizetési lehetőség jellemzi. A beállítás a szolgáltató által biztosított adatokkal lehetséges. A fizetési funkcióra mindkét rendszerben van tesztelési lehetőség.
A Shoprenternél a kártyás fizetési lehetőség csak a Silver csomagtól felfelé van lehetőség. Vagyis (2024 elején) 13.000 forintos nettó előfizetési díjért.
Az UNAS esetében a bankkártyás fizetések már a legolcsóbb 4490 forintos csomagban is megtalálhatók.
Shoprenter vélemény
Shoprenter SEO
Már 2012-ben is optimalizáltunk Shoprenter (akkor még Webshop Expert) webáruházat.
2018-óta ügyfeleink egyre nagyobb hányadát teszik ki a Shoprenter tulajdonosok. Örömmel vállaljuk ezeket a munkákat, mert ez a rendszer hatékonyan optimalizálható.
Tapasztalataink szerint a a keresőoptimalizálás hatására a Shoprenteres webshopok komoly előrelépést érnek el a Google találati listán több kulcsszóval is.
A Shoprenter nagy előnye, hogy egyre több szakértőt ajánlanak, akik dizájnban, marketingben, fejlesztésekben tudnak segíteni.
Nézd meg Shoprenter SEO referenciáinkat itt!
Unas vélemény
Unas SEO
Az Unas egyértelműen olcsóbb, és emiatt választják sokan ezt.
A rendszer ugyanakkor zárt, fejlesztéseket külső szakértőtől nem lehet kérni, csak a fejlesztői csapattól.
Az Unas webshopok előnye, hogy 2022 végén egyes alapsablonjaik lényegesen gyorsabbak a Google Page Speed tesztjén, mint a Shoprenter.
Melyik a legjobb bérelhető webshop? UNAS vs. Shoprenter.
- Árak
A Shoprenter rendszere valamivel drágább. - Ügyfélszolgálat
Az UNAS ügyfélszolgálata sokkal könnyebben elérhető, gyorsabban reagálnak a megkeresésekre. - Webáruház sebesség
Az UNAS áruházai gyorsabban töltődnek be, ami mind a kezelés, mind a keresőoptimalizálás esetén fontos. Az 2023-ban kihozott új Shoprenter Sablonok gyorsabbak mint a régebbiek voltak. - Bankkártyás fizetés
A bankkártyás fizetés a Shoprenter webshopok esetén csak jóval drágábban érhető el. - Termékkategória import export lehetőség
Ha a webshopodban sok termékkategória van, az export import lehetősége csak az UNAS rendszerében érhető el.
A fentiek fényében inkább az UNAS használata ajánlott webshop indításra.
Bérelhető webshop vagy egyedi fejlesztés?
A legtöbb cégvezető hajlik egy saját webshop készítésére. Ennek főként pszichológiai okai vannak. Szeretjük, ha birtokoljuk a dolgainkat. Úgy gondoljuk, jobb egy saját ház, mint egy albérlet, jobb egy saját autó, mint a bérelt. Akkor a saját weboldal, saját webáruházban is jobb a béreltnél.
A vállalkozások 90 százalékának nincs szüksége más funkciókra, mint amit a két bérelhető magyar platform biztosít. Ráadásul egyedi fejlesztés esetén jobban ki vagy szolgáltatva a fejlesztő cégnek, mintha bérelt webáruház motort választanál.
Arról se feledkezz meg, hogy a webáruház ára (akár bérelt oldal, akár saját) már az első év végére el fog törpülni a mellett az összeg mellett, amit keresőoptimalizálásra és hirdetésre (Google Ads, Facebook) ki kell fizess. Enélkül nem lesznek látogatók a webáruházadban! Hosszabb távon minimum havi 200 Euró (kb. 80.000 Ft) marketing költséggel kell számolnod, ha annyi bevételt szeretnél elérni, amiből meg is tudsz élni.
Tehát a bérelt webáruház hosszabb távon is jobb alternatíva lehet.
Mikor éri meg egy saját webáruház?
Saját webáruháznak akkor van létjogosultsága, ha olyan egyedi funkciót szeretnél amit a bérelhető webáruházak nem biztosítanak. Én személy szerint ilyen funkciót nem nagyon ismerek. Tapasztalatom szerint a vevők a jól bevált sablonokat követő webáruházakban érzik jól magukat, és nem szeretik, ha valami eltér ettől.
Ha nem webshop, megéri a bérelt?
Ha nincs szükség webáruházra, csak egy céges weboldalra, akkor a weboldal költsége a keresőoptimalizálás költségéhez képest elhanyagolható. Egy céges weboldal megfelelő látogatottságának elérése ugyanis minimum 200 Euróba (kb. 80.000 Ft) kerül (vagy még ennél is több). Ehhez képest az, hogy saját vagy bérelt weboldalad van, szinte teljesen mindegy.
Ráadásul az olyan bérelhető üzleti weboldalak, mint a Wix, az én tapasztalataim szerint rendkívül gyengék. Szinte semmilyen keresőoptimalizálási funkciót nem nyújtanak. Ha pedig olyan funkciót szeretnél rendelni, ami nincs az alapszoftverben, akkor az sokkal több pénzedbe fog kerülni, mint ha egy WordPress oldalba fejlesztetnéd bele.
Ha tehát nem webáruházat szeretnél, hanem céges weboldalt, akkor a saját honlap sokkal jobb választás.
Unas webshop készítés
Cégünk vállalja Unas webáruházak készítését, indítását:
Nem tudsz, vagy nem akarsz sok időt szánni egy Unas webshop készítésére? Inkább profikra bíznád? Mi elkészítjük helyetted, Te pedig használhatod. Ha szeretnéd, optimalizáljuk is.