500 hibakód: Internal Server Error. Mi a teendő 500-as hiba esetén?

Ismerd meg, mi a teendő 500 hibakód esetén. Mi az Internal Server Error oka. Mi a teendő 500-as hiba esetén?

Nincs bosszantóbb, mint mikor pl. egy weboldalt frissítve egyszer csak minden elszáll. A képernyőn csak egy 500 hibakód jelenik meg, ilyesmi formában: 500-as internal server error. Ez a váratlan hiba még egy programozónak is komoly fejtörést okoz. Ismerd meg, mit tehetsz te, ha ilyen 500-as hibát találsz?

Tartalomjegyzék

Mi az 500-as hiba oka? Mi okozza a hibát?

Az internal server error vagy más néven 500-as hiba egy általános szerveroldali problémát jelent, amely azt mutatja, hogy a szerver nem tudja teljesíteni a kérést. Ez a hiba többféle okból is előfordulhat, például programozási hibák, rossz fájl engedélyek vagy konfigurációs problémák miatt. A leggyakoribb okok között szerepelnek:

  • Hibás .htaccess fájl
  • PHP memória limit elérése
  • Rosszul beállított bővítmények vagy sablonok

http error 500 gyakran előfordul WordPress weboldalakon, és diagnosztizálása néha nehéz lehet, mivel sok tényező állhat a háttérben.

Az internal server error és annak diagnosztizálása WordPress weboldal esetén

Ha egy WordPress weboldalon találkozunk az 500 internal server error üzenettel, érdemes először megnézni, hogy frissítettünk-e valamilyen bővítményt vagy sablont közvetlenül a hiba megjelenése előtt. Ha igen, akkor valószínűleg ez okozza a problémát. Ebben az esetben próbáljuk meg visszaállítani az előző verziót FTP-n keresztül.

Amennyiben nem tudjuk pontosan beazonosítani a problémát, érdemes lehet átnevezni az .htaccess fájlt (például .htaccess_old), majd újratölteni az oldalt. Ha ez sem segít, növelhetjük a PHP memória limitet a wp-config.php fájlban lévő define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M'); sorral.

PHP fájlt nevezd át: Hogyan engedélyezd a kódot a 500 hiba elkerülése érdekében

Ha úgy gondolod, hogy egy adott PHP fájl okozza az error 500 jelenségét, próbálkozhatsz annak átnevezésével. Például ha egy bővítmény okozza a problémát, nevezd át annak mappáját FTP-n keresztül (pl.: my-plugin_old). Így letiltod azt és megnézheted, hogy enélkül eltűnik-e a hibaüzenet.

Egy másik lehetőségként törölheted vagy frissítheted azt az adott bővítményt vagy sablont is ami mögött a hibát sejted!

Felhasználóként mit tehetünk, ha fellép a http error 500 szerver hiba?

Amikor felhasználóként találkozunk egy http error 500 üzenettel egy weboldalon és szeretnénk segíteni annak javításban – küldhetünk értesítést az oldal tulajdonosának vagy adminisztrátornak. Azonban ne feledd: sok esetben már dolgoznak rajta és hamarosan orvosolva lesz!

Addig is próbálkozhatsz böngésződ cache-ét üríteni vagy privát/inkognitó ablakkal megnyitni azt hiszen néha ezek segíthetnek elkerülni időlegesen ezt az úgynevezett http jelenségét!

Hogyan javítható ki a 500-as hibakód?

hiba miatt, javasolt követni alábbi lépéseket:

  1. Ellenőrizd .htaccess fájl helyességét.
  2. Növeld PHP memória limitet.
  3. Átnevezni problémás bővítmények/sablonok mappák.
  4. Frissítésre kerüljenek WordPress magja és bővítmények.
  5. Kapcsolatba lépni tárhely-szolgáltatóval.

Ezekkel módszerrel többnyire sikerült orvosolni ezt váratlan szerver olyan váratlan helyzetét! Ne feledd: minden esetben biztonság kedvéért készits mentést FTP-n keresztül mielött változtatást végeznél!

Így már felkészültél arra ha netán egyszer te is találkoznod kellene ezzel rettegett jelenségel!