WordPress menü létrehozása, WordPress navigációs menü szerkesztése

Wordpress menü létrehozása, Wordpress navigációs menü szerkesztése

Ismerd meg, hogyan megy a WordPress navigációs menü létrehozása, menük szerkesztése, milyen lehetőségek vannak legördülő menü létrehozásához.

Tartalomjegyzék

Mi kerüljön a menübe?

Az éttermekben a menü az ételválasztékot jelenti. Vagyis a menü mondja meg, hogy miből tudunk választani. Ez így van a honlapokon is. A menüből látja a látogató, hogy milyen témákból, szolgáltatásokból, termékkategóriákból választhat a honlapon. Navigációs menünek is nevezik, hiszen a honlapon lévő navigációt (eligazodás) szolgálja.

Webáruházak menüjébe akár több 100 menüpont is kerülhet.
Webáruházak menüjébe akár több 100 menüpont is kerülhet.

A menüpont egy-egy konkrét link, ami egy-egy gombként jelenik meg. A gombra kattintva jutsz el az általad választott lehetőséghez, vagyis aloldalhoz. Vagyis a menü hivatkozásokat, linkeket tartalmaz.

Miért fontos a megfelelő honlapmenü?

Azért fontos a megfelelő honlapmenü, mert ha a honlapra érkező látogató nem találja meg a menüt, vagy nem olyan menüpontokat talál, amely az érdeklődésének megfelel, akkor elhagyja a honlapot. Nem veszi fel a kapcsolatot a céggel, nem rendeli meg a terméket, nem kér árajánlatot, stb.

Szolgáltató cég honlap menüje.
Szolgáltató cég honlap menüje.

Az előzőekből következik, hogy ahhoz, hogy egy menüpontot létrehozz, a menüponthoz tartozó aloldalakat is létre kell hozni.

WordPress menü létrehozása

A WordPress egy rendkívül felhasználóbarát platform, amely lehetővé teszi számunkra, hogy könnyedén hozhassunk létre és szabjuk személyre weboldalainkat. Nézzük, hogyan lehet a menüt létrehozni?

Először is be kell jelentkeznünk WordPress fiókunkba, majd menjünk az ‘Megjelenés’ > ‘Menük’ opcióra. Itt található a „Create a new menu”, vagyis „Új menü létrehozása” gomb, amire kattintva létrehozhatjuk új menünket. Adhatunk nevet a menünknek, majd kattintsunk a ‘Menü létrehozása’ gombra.

Wordpress menü létrehozása
WordPress menü létrehozása

A WordPress rendszerében fontos a menü mentése. Enélkül a menün végzett munkánk elvész.

A WordPressben létrehozott menük lehetővé teszik számunkra, hogy strukturált és intuitív navigációs rendszert hozzunk létre weboldalainkon. Egy jól megtervezett menü segíthet a látogatóknak könnyebben megtalálni azt az információt, amit keresnek, és javíthatja az oldal felhasználói élményét.

Menüpontok hozzáadása a WordPress menühöz

Miután létrehoztuk az új menüt, elkezdhetjük hozzáadni a különböző menüpontokat. A WordPress lehetővé teszi számunkra, hogy oldalakat, bejegyzéseket, egyéni linkeket és kategóriákat adjunk hozzá a navigációs menühöz.

Az ‘Oldalak’ panelen belül válassza ki azokat az oldalakat, amelyeket hozzá szeretne adni a menühöz, majd kattintson a Hozzáadás a menühöz gombra. Ugyanezt megtehetjük a ‘Bejegyzések’, ‘Egyéni linkek’ és ‘Kategóriák’ panelen is.

Végül ne felejtsük el menteni a módosításokat a ‘Menü mentése’ gombra kattintva.

Navigációs menü szerkesztése

A WordPress lehetővé teszi, hogy teljes mértékben testreszabhassuk a navigációs menünket. Hozzáadhatunk, eltávolíthatunk és átrendezhetünk elemeket, valamint almenüket is létrehozhatunk.

Az elemek átrendezéséhez egyszerűen fogd meg az elemet a kurzorral és húzd a kívánt helyre. Almenü létrehozásához húzd az elemet kissé jobbra az alatta lévő elemtől.

Wordpress menü szerkesztése
WordPress menü szerkesztése

Ezenkívül a WordPress lehetőséget biztosít arra is, hogy beállítsuk, melyik menü jelenjen meg a webhely különböző részein. Ezáltal könnyedén létrehozhatunk különböző menüket például a fő navigációhoz, az oldalsó sávhoz vagy a láblécbe.

Legördülő menü létrehozása WordPressben

Egyre több honlapon van úgynevezett legördülő menü. Ezeknél a fő menüből almenük nyílnak meg, sőt van olyan, ahonnan további almenük. A menüpontok elnevezése általában követi a webáruház kategóriák elnevezését.

A legördülő menük hasznosak lehetnek, ha sok aloldalunk van, vagy ha szeretnénk rendezett és strukturált navigációt biztosítani látogatóink számára.

Ez az elnevezés akkor jó, ha a megfelelő kulcsszót tartalmazza. Vagyis azokat a kulcsszavakat érdemes elhelyezni a menüben, szolgáltatások, kategóriák nevében, amikkel az emberek a Google keresőben keresik az adott terméket, vagy szolgáltatást.

Éppen ezért új honlapok készítésénél a menü elkészítése előtt érdemes kulcsszó kutatást végezni. Erre remek eszköz a Google Kulcsszótervező. A kulcsszókutatásból derül ki, hogy Magyarországon az emberek milyen kifejezésekkel, és havonta hányszor keresik meg az adott terméket vagy szolgáltatást.

A legördülő menü létrehozása nagyon egyszerű: csak húzzuk az almenüként használni kívánt menüpontot kissé jobbra a fő menüpont alatt. A WordPress automatikusan legördülő menüként jeleníti meg ezeket.

Breadcrumb menü (morzsamenü) használata

A breadcrumb menü, vagyis morzsamenü egy másik hasznos navigációs eszköz, amely segít a látogatóknak nyomon követni helyzetüket a weboldalon. Ezenkívül javítja a SEO-t is, mivel lehetővé teszi a keresőmotorok számára, hogy jobban megértsék weboldalunk szerkezetét.

A breadcrumb menüt általában a fejlécbe vagy az oldal tetejére helyezik el. Többféle WordPress plugin is elérhető a breadcrumb menü hozzáadásához, például a Yoast SEO vagy a Breadcrumb NavXT.

Ezekkel a lépésekkel könnyedén létrehozhatsz és testreszabhatsz navigációs menüket WordPressben. Ne felejtsd el, hogy egy jól strukturált és intuitív navigációs rendszer javíthatja weboldalad felhasználói élményét és segíthet növelni látogatottságát.

WP honlap menü és a  keresőoptimalizálás

A honlap navigációs menüje nem csak a látogatók eligazodását segíti. A Google keresőmotor is elsősorban a honlapod menüpontjait járja végig, és „szkenneli” be az azokon lévő tartalmat.

Azok az aloldalaid, amelyek nincsenek hozzáadva menüpontokhoz, azokat a Google nehezebben, vagy egyáltalán nem találja meg.

Mit helyezzünk el a menüben?

Az első és legfontosabb döntés, hogy mit helyezel a menübe?

Általában a szolgáltatásokat végző cégeknek egy-egy szolgáltatást érdemes egy-egy menüponthoz rendelni.

A webáruházaknak azonban rengeteg terméke van, ezeket nem tudjuk mind navigációs menühöz rendelni. Tehát a termékeket kategóriákba kell rendezni, és a kategóriákat rendeljük hozzá a menühöz. Vannak az ügyfeleim között olyan webáruházak, ahol 100-150 termékkategória is van, mindegyikben legalább 10-15 termékkel.

Meglévő honlapok menürendszerének felülvizsgálata

Mikor meglévő honlap menüjét nézzük át, akkor azokat a kulcsszavakat keressük a Google Search Console-ban, amivel a honlap már bejön a Google keresőben. Ezeket a kulcsszavakat fogjuk elhelyezni a menü és kategórianevekben.

Tehát egy honlap szervezése mindig a megfelelő kulcsszavak keresésével kezdődik. Ez igaz az új honlap szervezésére és igaz a már meglévő honlapok optimalizálására is. Ezután jön új honlap esetében a menü megtervezése, már meglévő honlapnál pedig a menü átszervezése. Ez egy rendkívül bonyolult, több órát igénybe vevő feladat.

Honlap menü tervezés árak

Az elmúlt évek során azt tapasztaltam, hogy a legtöbb weboldal tulajdonos nem látja át a menü elkészítésének jelentőségét, és nem tudja saját maga elvégezni. Ezért vállaljuk honlap menük megtervezését és elkészítését cégek részére.

Egy honlap vagy webshop menüjének megtervezése 100 Euró.

Mit tartalmaz a honlap menü készítés?

A honlap menü készítés előtt szükség van egy kulcsszó kutatásra. Ez benne van a menü tervezés árában. A kulcsszó kutatás eredményeit helyezzük el a készülő menüben.

Elérhetőségeink

Kérdésed van?

Hívj minket most!

Komáromi Zsombor online marketing szakértő, wordpress szakértő

Komáromi Zsombor

SEO specialista, WordPress designer

NE HÍVJ
ha a céged:

  • erotikus termékeket
  • alkoholt
  • kábítószert
  • dohányárút
  • sertéshúst
  • biztosítást
  • hitelt

értékesít,

  • tetoválással
  • szerencsejátékokkal
  • pénzügyi tanácsadással

foglalkozik.